سه شنبه 11 مهر ماه 1402
   

 

aid
اهم فعالیتهای امور اراضی

اهم فعالیت های امور اراضی

1- تشکیل پرونده در راستای تبصره یک و تبصره چهارو انجام بازدیدهای لازم و همچنین پرونده و ارسال به مدیریت امور اراضی جهت طرح در کمیسیون های مربوط 200 مورد.

2-پاسخگوئی به ادارات ذیربط (بخشداری و شهرداری ها) در رابطه با پرونده های بازگشت از کمیسیون های تبصره یک و تبصره چهار ؛130 مورد.

 3 -پاسخ به استعلامات انجام شده از این مدیریت در رابطه با آب؛ برق ؛ گاز و بانک همچنین انتقال سند ها به دفتر خانه ها و مراجع ذیربط پس از بازدید و درصورت نیاز اخذ تعهد محضری ، 98 مورد.

4- تشکیل پرونده در مورد افراد متقاضی واگذاری زمین 160 مورد .

5-تحویل زمین های واگذاری شده از منابع طبیعی جهت واگذاری به افراد 15 مورد.

6- تشکیل کمیسیون تقویم جهت قیمت گذاری زمین های مورد تخلف جهت ارائه به دادگاه 300مورد.

7- اجرای دستور دادستان جهت تخریب ساخت و سازهای انجام شده بعد از 85 درراستای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری پس از هماهنگی با نیروی انتظامی و تهیه ماشین آلات تخریب از شهرداری و بخشداری های مربوطه و انجام تخریب ساخت و سازهای انجام شده 45 مورد.

8- اخطار دهی برای توقف عملیات به افراد

9- تشکیل پرونده

10- ثبت سیستم

11- پیگیری مراحل برای کمیسیون

12- تنظیم شکایت

13- گرفتن ارجاع و دستور از دادستان

14- ارجاع پرئنده به دادگاه و پیگیری مراحل قانونی

15- صدور رای دادگاه

16- اعتراض به رای

17- اجرای حکم دادگاه ، گرفتن عوارض و اجرای حکم تخریب

18 ارجاع پرونده کامل شده به سازمان

 

مشخصات فردی :

آقای مهندس موسی احمد پوری –مسئول اموراراضی جهاد کشاورزی شهرستان فلاورجان –شماره تلفن :7421071 آدرس : فلاورجان – جنب پل هوایی – مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فلاورجان

 

 

 

 

 

اصلاحات اراضي

پس از وصول نامه از ملك مورد نظر بازديد به عمل آمده و از نظير:

1-     حفظ كاربري

2-      اصلاحات اراضي

بررسي در صورتي كه مشكل قانوني نداشته باشد اجاره نقل و انتقال داده مي شود و در صورتي بحث اصلاحات اراضي باشد بررسي به استان ارجاع مي گردد.

واحد بازديد ( تبصره 4)

در راستاي تبصره 4 متقاضيان درخواست خود را در جهت اجراي فعاليت تبصره 4 : اعم از دامداري مرعداري- گلخانه- پرورش قارچ و هرمرحله ديگر كه در راستاي اهداف سازمان جهاد كشاورزي باشد به امور اراضي ارائه كه پس از اخذ استعلامات مربوطه از واحدهاي زيربط نسبت به تشكيل پرونده و ارجاع به كميسيون تبصره 4 استان مجوز فعاليت صادره    مي گردد كه پس از اخذ استعلام و يا صدور مجوز طي نامه هاي شهرداري و يا بخشداري جهت اجراي فعاليت منعكس        مي گردد.

واحد بازديد (تبصره ا )

در راستاي تبصره 1 متقاضيان درخواست خود را جهت اجراي فعاليت هاي تبصره 1 اعم از : مكوني تجاري و غيره  به امور اراضي ارائه مي شود كه پس از اخذ استعلامات مربوطه و تشكيل پروده به كميسيون تبصره 1 استان جهت صدور مجوز تغيير كاربري به استان اعلام مي گردد كه پس از صدور مجوز تغيير كاربري به بخشداري و يا شهرداري جهت تغيير كاربري و اعلام مي گردد.

 

واحد گشت

مأمورين گشت اين واحد هر روز وظيفه دارند در مناطق مختل شهرستان تحت حوزه خود گشت زدن و با مختخلفين تغيير كاربري كه بدون مجوز از كميسيونهاي تبصره 1 و 4 افدام به ساخت و ساز در اراضي كشاورزي و باغاه نماينده برخورد قانوني نموده و نسبت به تشكيل پرونده ( اخطار توقف عمليات- گرفتن عكس و..) به واحد حقوقي ارجاع كه پس از تشكيل پرونده به مراجع فضايي جهت تعيين و تكليف ارجاع مي گردد.

واحد حقوقي

پس از صدور توقف عمليات اجرايي نسبت به تشكيل پرونده و ارجاع به  مراجع قضايي اقدام و حكم مربوطه را تحت لواي تبصره 3 و يا ماده 2 قانون حفظ كاربري دريافت مي نمايد در صورتي كه احكامي كه منجر به قلع و قمع بنا احداثي متخلف گردد ، حكم جهت اجرا با هماهنگي نيرو انتظامي اقدام مي گردد. در صورتي كه احكام مربوطه به جزاي نقدي منجر گردد پس از وصول جرائم مراتب نامه هاي به مديريت امور اراضي استان منعكس مي گردد.

 

كميسيون ارزيابي

وظيفه قانوني اين كميسيون

 پس از تشكيل پرونده تخلف ساخت و ساز اعضاي متكل از نماينده استانداري يا فرمانداري و نماينده اداره دارايي شهرستان و جهاد كشاورزي شهرستان در محل حاضر كه پس از برآورد ريالي ميزان تخلف و ساخت و ساز را تعيين و جهت اقداما ت بعدي به دفتر حقوقي ارجاع مي گردد.

ورود |عضويت
  نظرسنجي
نظر شما درباره این وبگاه چیست؟

 

تعداد جوابها : 1566

عالی : 94%
خوب : 0%
متوسط : 1%
ضعیف : 5%

  ارسال  
  كاربران برخط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 99
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 99

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 2851829
Visitors بازديد هاي امروز: 200
Visitors بازديد هاي ديروز: 595

فعال در اين زمان كاربران فعال:

Copyright (c) 1402/07/11 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فلاورجان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا